מה היתרון של דרכון אירופאי

בשנים האחרונות, ישראלים רבים מחפשים דרך לקבל אזרחות אירופאית. זה לא חלום בהקיץ. כמיליון ישראלים כבר קיבלו דרכון אירופאי, ויש עוד שני מיליון ישראלים עם פוטנציאל לקבל אזרחות אירופאית. חשוב שיהיה דרכון זר, זה כבר קונצנזוס בקרב הישראלים. אבל האם דרכון אירופאי באמת טוב יותר מדרכונים מאזורים אחרים בעולם? מומחים רבים לתחום אומרים שכן, בהחלט. אם כך, מה היתרון של דרכון אירופאי?   

מהו דרכון אירופאי 

באופן כללי, דרכון אירופאי ניתן על ידי כל אחת ממדינות האיחוד האירופי לאזרחים שלה. מכאן, רוצים להיות בעלי דרכון אירופי? לפני הכול עליכם לקבל אזרחות ממדינה באיחוד האירופי. הדרכון מעניק לכם את התנאים הסוציאליים של כל מי שחברים באיחוד, ופותח בפניכם את כל שערי המדינות באיחוד האירופי, ולא רק במדינה שקיבלתם בה אזרחות. אתם חופשיים לנוע, לגור, לפתח קריירה, לנהל עסקים וכד'.     

מי יכולים לקבל דרכון אירופאי?

לקבל דרכון אירופאי זה לא עניין פשוט. בשלב הראשון, והקשה ביותר, כאמור, צריך לקבל אזרחות באחת ממדינות האיחוד האירופאי. לכל מדינה יש קריטריונים ודרישות משלה. זה קשה, אבל אפשרי. כך למשל, אם אתם צאצאים של מגורשי ספרד ופורטוגל, ואתם יכולים להוכיח את זה, תוכלו לקבל דרכון אירופאי. זה נכון גם אם עליתם מתורכיה, לבנון, מרוקו, ארגנטינה ומדינות רבות אחרות. מרגע שקיבלתם אזרחות, ודרכון אירופאי, גם בני ובנות זוגכם, וגם ילדיכם, זכאים לקבלם.

אחרי שהבנו את זה, קל יותר להבין מה היתרון של דרכון אירופאי. בואו נעבור עליהם בהרחבה. 

חופש לחיות, לעבוד ולנוע בין מדינות האיחוד האירופאי בלי מגבלות

אופציית התעסוקה וההתפתחות הכלכלית בישראל מצומצמת מאוד. אנחנו קטנים, וחלקים רבים בעולם סגורים בפנינו. ישראלים רבים, שבוחרים לעבוד בתחום האיחוד האירופאי בלי דרכון, מסתכנים בקנסות גבוהים ובגירוש מהמדינה שבה עבדתם. יתכן שאף יוסיפו הערה בדרכון שלכם, שמונעת מכם לחזור למדינה ממנה גורשתם במשך הרבה מאוד שנים. זה עלול לגרום לכך שלא תקבלו ויזה למדינות אחרות שאינן באירופה, כמו ארה"ב ואוסטרליה. 

כאזרחי מדינה באיחוד האירופאי, שכולל מדינות חזקות כלכלית, אתם יכולים לגור לא רק במדינה שבה יש לכם אזרחות, אלא בכל מדינה שהיא חלק מהאיחוד האירופי. אתם יכולים לבחור איפה לחיות ולעבוד. אתם יכולים לקיים עסקים עם מדינות אחרות באיחוד. אתם יכולים לבחור איפה המשפחה שלכם תחיה. האפשרויות בלתי מוגבלות, ואיתן גם הפוטנציאל להשתכר, להרוויח ולהצליח מבחינה כלכלית.

שוק העבודה ברחבי האיחוד האירופי תומך מאוד בעובדים שלו, עם תנאי העסקה מצוינים. שעות העבודה נמוכות יחסית לישראל, והמשכורות גבוהות יחסית, לעתים באופן משמעותי. אבל אם בכל זאת תצטרכו, חשוב לציין כי פוטנציאל התעסוקה לא מוגבל רק למדינות האיחוד האירופי. מדינות רבות אחרות פותחות את שעריהן בפני בעלי דרכון אירופי, ואתם יכולים לקבל ויזת עבודה גם שם. 

לימודים בכל רחבי האיחוד האירופי

מדינות האיחוד האירופי מעניקות סבסוד מלא, או כמעט מלא, ללימודים גבוהים באירופה לבעלי דרכון אירופאי. ניתן למצוא ברחבי האיחוד האירופי אוניברסיטאות ומכללות יוקרתיות רבות, שמעניקות קורסים ותארים ברמה גבוהה. כבעלי דרכון אירופאי, תוכלו לבקש גם לקבל מלגות לימוד. לעתים יבקשו מכם להוכיח תושבות מקדימה במדינה החברה באיחוד האירופי לפני שתקבלו את זכויות אלה.

יתכן שתוכלו להרשות לעצמכם את שכר הלימוד הגבוה כישראלים ללא דרכון אירופאי. אם כך, למה לקבל דרכון אירופאי? יתרון נוסף בתחום הלימודים הוא שאתם נחשבים סטודנטים מקומיים, וזה מאפשר לכם לקבל עדיפות על פני סטודנטים זרים.

הטבות נדל"ן, מס ומכס

כאזרחי ישראל, אתם יודעים כמה המחיר בישראל על נדל"ן הוא יקר, וכמה המס גבוה. אז הנה עוד יתרון כלכלי: כבעלי דרכון אירופאי, אתם זכאים לקבל הטבות מס ומכס על רכישת נדל"ן ברחבי מדינות האיחוד האירופי.

טיפול רפואי איכותי וזול  

לאחר קבלת דרכון אירופי, אתם מקבלים מספר ביטוח בריאות של האיחוד האירופאי. באמצעותו, אתם זכאים, במקרים רבים, לקבל טיפול רפואי במוסדות ציבוריים בכל רחבי האיחוד בסבסוד ואפילו בחינם. יתרה מכך, אתם יכולים לקבל טיפול רפואי במדינות שלא חברות באיחוד, ובעלות מערכות בריאות איכותיות מהטובות בעולם, כמו איסלנד, שוויץ ונורבגיה. 

אפשרות לעבוד באופן חוקי במדינות כמו ארה"ב ואוסטרליה

לא רק מדינות האיחוד פתוחות בפניכם. גם מדינות מערביות אחרות, חזקות כלכלית לא פחות, כמו ניו זילנד, אוסטרליה, קנדה, ארה"ב ועוד, פותחות את שעריהן בפני בעלי דרכון אירופאי. אתם יכולים לעלות על מטוס ולמצוא אפשרויות תעסוקה בלתי מוגבלות. תוכלו אפילו לטייל ולעבוד בו זמנית. איך? מיד בהמשך. 

אפשרות לטייל בחופשיות ברחבי העולם

כישראלים, אנחנו צריכים להוציא אשרת כניסה כדי להיכנס למדינות מבוקשות, כמו ארה"ב. אשרת כניסה עולה הרבה כסף, כרוכה בהרבה ביורוקרטיה, שמעמיסה קשיים, והיא לא תמיד מאושרת. בעלי דרכון אירופאי יכולים לבקר במדינות רבות בלי צורך לקבל ויזה ובלי להערים בעיות. כמעט כל מקום בעולם פתוח בפניכם ללא צורך להמתין לאישורים רבים. 

ואם זה לא מספיק, כשתגיעו לרבים מנמלי התעופה בעולם, יתנו לכם עדיפות במעברי הגבול, בזכות הדרכון האירופאי שלכם. אתם תעמדו בתורים נפרדים ותעברו מהר מאוד לאזור הטיסות או לאולם היוצאים. 

פתיחת אפשרויות חיים לילדים

מי שמחזיקים באזרחות אירופאית, מעבירים את האזרחות גם לילדיהם, והם זכאים לקבל את אותן הטבות ואותן אפשרויות שיש לכם: חינוך והשכלה ברמה גבוהה, ובמחיר זול או מסובסד; שירותי רווחה ובריאות איכותיים זולים או מסובסדים; מעבר חופשי בין מדינות. האפשרות שלכם לבחור מה שמתאים וטוב להם גדלה: אתם יכולים לבחור באיזו מדינה באיחוד האירופי לגדל אותם.

אפשרויות החיים של הילדים שלכם גדלות, הם חשים בטוחים וחופשיים לנוע ממקום למקום, ולבחור מה הם רוצים לעשות בחיים. זה מה שאנחנו רוצים בשביל הילדים שלנו: שהם יממשו את מלוא הפוטנציאל שלהם. זה מה שאתם נותנים להם. 

ביטחון אישי ומשפחתי מפני סכנות

דרכון אירופאי מעניק למחזיקים בו תעודת ביטוח, במיוחד במקום המסוכן והכאוטי שבו אנו נמצאים. דרכון אירופי לא אומר שמחר תעזבו את הארץ. הוא אומר שאתם מכינים את עצמכם לעתיד, כדי שיהיה לכם מקום מפלט זמין אליו תוכלו להגר במקרה של אירוע גדול. זה גם אומר שיש לכם את הגב של מדינה חזקה אחרת בעולם, כמו גרמניה או פורטוגל, במידה ויעלה הצורך

אזרחות שנייה, ללא ויתור על האזרחות הישראלית שלכם

ישראלים רבים לא מעוניינים לקבל אזרחות באיחוד האירופי, מחשש שיאלצו לוותר על האזרחות הישראלית שלהם. אז לא, אין כאן שום ויתור. אזרחות באיחוד האירופי לא כרוכה בוויתור על האזרחות הישראלית שלכם. אתם יכולים להמשיך להיות ישראלים, להצביע בבחירות, לחיות כאן, ועדיין להנות מכל היתרונות של דרכון אירופאי. 

דרכון אירופאי: רק יתרונות

מה היתרון של דרכון אירופאי? יתרונות רבים, כלכליים, סוציאליים, משפחתיים וחברתיים, לכם, לילדיכם ולבני או בנות זוגכם. כל העולם פתוח בפני מי שאוחזים בדרכון אירופאי. הם יכולים לטייל ברחבי העולם, לפתח קריירה, לנהל עסקים לעבור בעצמם או עם משפחתם ממדינה אחת לאחרת בלי מגבלות. 

בקיצור, כדאי מאוד להתחיל בתהליך ולקבל אזרחות אירופאית ודרכון אירופאי במהירות האפשרית.

0/5 (0 Reviews)
מה היתרון של דרכון אירופאי

טופס יצירת קשר