כל היתרונות של דרכון זר

בעידן הכפר הגלובלי דרכון זר אינו עוד מסמך שנועד לנסיעות תיירות או עבודה. לדרכון זר יש שפע יתרונות שעשויים לשפר באופן משמעותי את חייכם – החל מקלות תנועה בעולם, עבור ביכולת לימודים ועבודה, רכישת נכסים ויזמות בחו"ל, לימוד שפות לילדים, היכרות עם תרבויות מרתקות ונופים מדהימים חסרי גבולות, ועוד.

עוד לפני העידן הדיגיטלי העולם החל לשנות את פניו ולהפוך לכפר גלובלי שבו הגבולות שוב אינם חסם ללימוד מקצוע, למציאת עבודה, ולרילוקיישן קל ומתגמל עבור הפרט והמשפחה. מצב זה מקבל תאוצה בזמני משברים מדינתיים. לא רק "נוודים דיגיטליים", ההולכים ומתרבים מיום ליום ומנצלים את קלות האפשרות לעבודה מרוחקת באמצעות מחשב נייד מכל נקודה על פני הגלובוס, אלא גם כל אדם שרוצה לנצל את היתרונות העצומים הגלומים בריבוי האזרחויות.

ישראל, כארץ קולטת גלויות, מתאפיינת כמדינת הגירה ממדינות רבות, ולכן לאזרחיה יש אפשרות להחזיק בדרכונים של ארצות מולדתם. היות שהשוק האירופי המשותף מאפשר לכל אזרחי המדינות הנכללות בו ניצול היתרונות שבהן, הרי רכישת דרכון של אחת מהן פירושה יכולת ליהנות מכל היתרונות הללו. כך, פתיחת שערי ספרד לצאצאי יהדות ספרד לקבל אזרחות ספרדית החל מ-2015, ובהמשך לה פתיחת שערי פורטוגל השכנה לבני עדות המזרח לקבל אזרחות מקומית, לצד הצטרפותן של מדינות קומוניסטיות לשעבר כמו רומניה ופולין לשוק האירופי – כל אלה יצרו כר הזדמנויות מרהיב לישראלים.

ההערכות הן כי כיום כמיליון ישראלים מחזיקים בדרכון זר, בין אם אלה עולים לישראל, ובין אם כאלה שהוציאו דרכון זר, כשעשרות אלפי ישראלים נמצאים בימים אלה בהליכים לקבלת דרכון זר משום יתרונותיו. להן העיקריים שבהם:

כניסה למדינות בלי צורך בוויזה

חופש התנועה העולמי, שבו אין צורך להמתין חודשים לוויזה כדי להיכנס למדינה מסוימת, מאפשר לאזרחי ישראל בעלי דרכון זר לטייל בעולם ללא הגבלה כמעט, ללמוד, לתייר ולנצל את היתרון שבדרכון זר לצורך היכרות עם החיים הטובים והססגוניים בלי יותר מדי בלבולי מוח ועכבות.

אפשרויות לימודים בחו"ל

דרכון זר הוא האמצעי לרכישת השכלה גבוהה בחו"ל, באוניברסיטאות ובמכללות המעולות ביותר. הדרכון הזר מקל את תהליך הקבלה למוסדות חינוך, ומאפשר גם ליהנות ממלגות או מסיוע של המדינות או האוניברסיטאות/מכללות. החשיפה תוך כדי לימודים לאנשים מכל העולם, לשפות זרות ולשווקים מקצועיים מתקדמים מזמנים הזדמנויות לכניסה לרשתות גלובליות עסקיות ואקדמיות המסייעות לרכישת מיומנויות מקצועיות בעידן הכלכלה הגלובלית.

פיתוח קריירה

דרכון זר מאפשר עבודה בכל המדינות שמנפיקות את הדרכון, לצד אפשרויות לימודים שפותחות את השער לעבודות באותן ארצות, וכן אפשרויות לפתיחת עסק ולשאר יזמויות עסקיות באותן ארצות. החזקת דרכון זר משפרת את יכולות התעסוקה ומרחיבה את הזדמנויות העבודה בשוק הגלובלי בקריירה מתגמלת. יזמים נהנים בדרך זו מגישה לשווקים בינלאומיים, מהזדמנויות השקעה ומרשתות חיוניות לצמיחה ולהתרחבות עסקית. בחלק מהמדינות ניתן לזכות בדרכון זר תמורת השקעה כספית המשתנה ממדינה למדינה.

שירותי בריאות ורווחה מתקדמים

דרכון זר מאפשר יכולת ליהנות מכל השירותים שמהם נהנים אזרחי אותה מדינה, כמו שירותי בריאות, שירותי רווחה וחינוך, הגנה משפטית, ועוד – כל אלה מסייעים לשיפור רווחתם ואיכות חייהם של כל בני המשפחה. 

אפשרויות פנאי ותרבות עצומות

דרכון זר אירופאי מאפשר חופש תנועה וטיול בין הארצות השונות – דבר שמבטיח עולם ללא גבולות, עם שלל תרבויות מרתקות ותוססות, היכרות עם לאומים רבים, מסורות והלכי רוח גלובליים המאופיינים בהכלה, סובלנות וכבוד לזולת. הרחק מהמחלוקות החברתיות הכבדות, מהלחץ הכלכלי, הפוליטי, הביטחוני והאמוני של ישראל. וכמובן, לשוחרי הטיולים והטבע – נופים אינסופיים ואטרקציות תיירות אשר פותחות עולמות חדשים למי שרוצה לחרוג מהגבולות המצומצמים של ישראל.

לסיכום

ככל שהגלובליזציה מעצבת יותר ויותר את הנופים הכלכליים, החברתיים והתרבותיים של אזרח הכפר הגלובלי – כך עולה ערכו של הדרכון הזר. על ידי אימוץ ההזדמנויות שהכפר הגלובלי מציע, בעלי דרכון זר יכולים ליהנות ממסעות של גילוי, צמיחה והגשמה חוצת גבולות המעשירה את חייהם של כל בני המשפחה בעולם של אינסוף אפשרויות.

0/5 (0 Reviews)
דרכון זר - כל היתרונות

טופס יצירת קשר