זכאות לדרכון רומני

דרכון שהונפק ע"י מדינה החברה באיחוד האירופאי נחשב באופן אוטומטי לדרכון אירופאי, על שלל הזכויות הנובעות מכך. בשנת 2007 צורפה רומניה לאיחוד האירופאי, ומאז עלה באופן טבעי הביקוש לדרכון רומני באופן משמעותי.

הסיבות לביקוש הרב לדרכון רומני הן רבות ומגוונות. חלק מהאנשים מעוניינים בדרכון רומני כדי לקבל גישה חופשית למדינות האיחוד האירופאי, לרבות לימודים, עבודה, מגורים ופנסיה. אחרים מעוניינים בדרכון רומני כדי להבטיח להם ביטחון משפטי ופוליטי במדינות האיחוד האירופאי.

מהן ההשלכות המשפטיות הכרוכות בהחזקת דרכון רומני?

החזקת דרכון רומני מעניקה למחזיק בו מספר זכויות משפטיות, הכוללות:

 • האפשרות לעבוד במדינות האיחוד האירופי והזדמנות לפתוח בהן עסק:

דרכון רומני מקנה למחזיק בו את הזכות לעבוד בכל מדינה באיחוד האירופי, ללא צורך ברישיון עבודה. הזכות זו כוללת את הזכות לעבוד בכל תחום, לקבל את אותו השכר כמו אזרחים המקומיים וליהנות מאותן הטבות סוציאליות.

בנוסף, דרכון רומני מקנה למחזיק בו את הזכות לפתוח עסק בכל מדינה באיחוד האירופי. הזכות זו כוללת את הזכות לקבל אשרות עבודה ואשרות שהייה לעובדים זרים, לקבל הלוואות מהבנקים המקומיים וליהנות מאותן הטבות כמו עסקים מקומיים.

זכויות אלו מעניקות למחזיקי דרכון רומני הזדמנות למצוא עבודה טובה יותר, להרוויח יותר כסף ולפתח קריירה בינלאומית.

דרכון רומני מקנה למחזיק בו את הזכות לגור בכל מדינה באיחוד האירופי, ללא צורך באשרת שהייה. הזכות זו כוללת את הזכות לרכוש או לשכור נדל"ן במדינות אירופה, ללא הגבלות.

זכויות אלו מעניקות למחזיקי דרכון רומני הזדמנות לחיות במדינה אירופאית מועדפת, לרכוש או לשכור דירה או בית במחירים נוחים יותר, וליהנות מאותן הטבות כמו תושבי המדינה.

 • זכות ללמוד במדינות החברות באיחוד האירופי בעלויות נמוכות:

דרכון רומני מקנה למחזיק בו את הזכות ללמוד בבתי ספר ומוסדות להשכלה גבוהה במדינות האיחוד האירופי. הזכות זו כוללת את הזכות ללמוד ללא תשלום או בתשלום מופחת.

זכות זו מעניקה למחזיקי דרכון רומני הזדמנות לקבל השכלה איכותית באירופה, בעלויות נמוכות יותר מאשר במדינות אחרות.

 • חופש מעבר בין מדינות באיחוד:

דרכון רומני מקנה למחזיק בו את הזכות לנוע בחופשיות בין מדינות האיחוד האירופי, ללא צורך באשרה או בוויזה. זכות זו כוללת את הזכות להיכנס, להישאר, לעבור ולגור בכל מדינה באיחוד האירופי.

זכות זו מעניקה למחזיקי דרכון רומני הזדמנות לטייל באירופה, לגור במדינה אחרת, ללמוד במדינה אחרת או לעבוד במדינה אחרת.

לסיכום, החזקת דרכון רומני היא נכס רב ערך, אשר מעניק למחזיק בו הזדמנויות רבות ואפשרויות להתפתחות אישית.

אילו הזדמנויות תפתח בפניכם האזרחות הרומנית?

זכאות לאזרחות רומנית אשר מקנה אף זכאות לדרכון רומני, פותחת את הפתח למגוון הזדמנויות. במאמר זה, ננסה להתמקד בשלוש ההזדמנויות העיקריות שדרכון רומני מעניק:

 • הזדמנות כלכלית: כאמור, דרכון רומני מקנה למחזיק בו את הזכות לעבוד בכל מדינה באיחוד האירופי, ללא צורך ברישיון עבודה. הזכות זו כוללת את הזכות לעבוד בכל תחום, לקבל את אותו השכר כמו אזרחים המקומיים וליהנות מאותן הטבות סוציאליות.

בנוסף, דרכון רומני מקנה למחזיק בו את הזכות לפתוח עסק בכל מדינה באיחוד האירופי. הזכות זו כוללת את הזכות לקבל אשרות עבודה ואשרות שהייה לעובדים זרים, לקבל הלוואות מהבנקים המקומיים וליהנות מאותן הטבות כמו עסקים מקומיים.

זכויות אלו מעניקות למחזיקי דרכון רומני הזדמנות למצוא עבודה טובה יותר, להרוויח יותר כסף ולפתח קריירה בינלאומית.

 • הזדמנות חברתית: דרכון רומני מקנה למחזיק בו את הזכות לגור בכל מדינה באיחוד האירופי, ללא צורך באשרת שהייה. הזכות זו כוללת את הזכות לרכוש או לשכור נדל"ן במדינות אירופה, ללא הגבלות. 

זכות זו מעניקה למחזיקי דרכון רומני הזדמנות לחיות במדינה אירופאית מועדפת, לרכוש או לשכור דירה או בית במחירים נוחים יותר, וליהנות מאותן הטבות כמו תושבי המדינה.

 • הזדמנות תרבותית: דרכון רומני מקנה למחזיק בו את הזכות ללמוד בבתי ספר ומוסדות להשכלה גבוהה במדינות האיחוד האירופי. הזכות זו כוללת את הזכות ללמוד ללא תשלום או בתשלום מופחת.

זכות זו מעניקה למחזיקי דרכון רומני הזדמנות לקבל השכלה איכותית באירופה, בעלויות נמוכות יותר מאשר במדינות אחרות.

בנוסף להזדמנויות הכלכליות, החברתיות והתרבותיות שהוזכרו לעיל, דרכון רומני מעניק למחזיק בו גם מספר זכויות משפטיות נוספות, כגון, הגנה משפטית במדינות האיחוד האירופי, זכות להצביע בבחירות ברומניה, זכות לקבל סיוע משפטי ביתר קלות במדינות האיחוד האירופי ועוד. זכויות אלו מעניקות למחזיקי דרכון רומני הגנה משפטית, הזדמנויות כלכליות וחברתיות, ואפשרויות להתפתחות אישית. הזדמנויות אלו הן רק חלק מההטבות הרבות שניתן לקבל באמצעות דרכון רומני. אם אתם מעוניינים לקבל דרכון רומני, חשוב לבדוק את זכאותכם וההליך הנדרש לקבלתו.

מי זכאים לדרכון רומני?

דרכון רומני מונפק לאזרחים רומניים. לכן, לאחר שתקבלו אזרחות רומנית, תוכלו להגיש בקשה רשמית לקבלת דרכון רומני. על מנת לברר האם אתם זכאים לאזרחות רומנית, עליכם לחקור לעומק את שורשיכם. אם אתם מאמינים כי אתם זכאים לאזרחות רומנית, אספו תחילה את המסמכים העומדים לרשותכם שעשויים להעיד על כך.

אף על פי כן, גם אם אין ברשותכם מסמכים כלל, אין לכם סיבה לדאגה. באמצעות פניה לגורמים מוסמכים, תוכלו למצוא בארכיונים השונים מסמכים המבססים זכאות לאזרחות רומנית, וכפועל יוצא גם לדרכון רומני. 

מדוע חשוב לפנות לגורמים מקצועיים על מנת לקבל דרכון רומני?

ההליך לקבלת אזרחות רומנית, ובכך גם דרכון רומני, הוא מורכב ומסורבל. הוא כולל הגשת מסמכים רבים, תרגום של מסמכים, אישורים ממשלתיים וראיון עם גורמים רומנים.

על מנת להקל על הליך הקבלה, מומלץ לפנות לחברה המתמחה בקבלת אזרחות רומנית. חברות אלו יכולות לסייע ללקוחותיהם לאסוף את המסמכים הנדרשים, לתרגם אותם ולהגישם לרשויות הרומניות.

לסיכום

אמנם, התהליך הנדרש לצורך קבלת דרכון רומני נחשב מסובך ומורכב, אולם יש לה יתרונות רבים, הן מבחינה משפטית והן מבחינה כלכלית. על מנת להבטיח את קבלת הזכאות, מומלץ לפנות לחברה המתמחה בקבלת אזרחות רומנית.

שאלות ותשובות נפוצות

 • שאלה: מהן ההטבות הניתנות לאזרחים רומנים? מדוע כדאי לי להוציא דרכון רומני?
 • תשובה: בשנת 2007 הצטרפה רומניה לאיחוד האירופי, אשר מונה עשרים ושבע מדינות באירופה. כתוצאה מכך, אזרחות רומנית מקנה לכם את הזכויות הטמונות באזרחות אירופאית, עליהן ניתן למנות את היכולת לבחור את אזור מגוריכם בכל מדינות האיחוד האירופאי, זכאות לעבוד בכלל מדינות האיחוד, זכאות ללימודים גבוהים מסובסדים, אופציה לרכישת נדל"ן וקבלת מימון בתנאים טובים יותר ועוד.
 • שאלה: האם אני זכאי לאזרחות רומנית?
 • תשובה: זכאות לאזרחות רומנית מצריכה להוכיח זיקה של המבקש לרומניה. תושבים שנולדו ברומניה או בחבלי ארץ שביום היוולדם היו שייכים לרומניה, תושבי שאחד מהוריהם היו ילידי רומניה ואזרחי רומניה, תושבים שנולדו בישראל וסבם וסבתם נולדו ברומניה ואף היו אזרחי המדינה, עשויים להיות זכאים לאזרחות רומנית.
 • שאלה: יש לי אזרחות רומנית – האם אני זכאי לדרכון?
 • תשובה: קבלת אזרחות רומנית הינה תנאי לקבלתו של דרכון רומני. כך, במידה שיש ברשותכם אזרחות רומנית, הרי שאתם יכולים להמשיך בפרוצדורה המאפשרת להשיג דרכון רומני.
0/5 (0 Reviews)
maya-lanker-yardeni

טופס יצירת קשר